نام فیلم : داستان دو عدسی کوچک


این مستند، روایتی ساده و روان از تاریخچه ساخت عدسی و بکارگیری آن در ساخت تلسکوپ های اولیه را به تصویر می کشد. ساخت دو عدسی ساده شیئی و چشمی توسط گالیلئو گالیله ایتالیایی، دنیای جدیدی را به روی چشمان کنجکاو انسان گشود.در حقیقت شناخت اجرام ژرف آسمان و سیارات منظومه شمسی بدون تلسکوپ ممکن نبود. این فیلم روایتی داستانی و متناسب برای کودکان ، نوجوانان و حتی علاقمندان بزرگسال است.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : جهان سوزان و پر جنب و جوش


تصاویر واقعی ، مستند ، جذاب و مهیج از دستاوردهای ستاره شناسی معاصر و رصدخانه پیشرفته زمینی و مداری همراه اصول علمی و پایه ای تابش الکترومغناطیسی در کنار پدیده های طبیعی مربوط به اختر فیزیک با انرژی فوق العاده زیاد که نقش کلیدی دردرک بشر از ساختارهای عظیم جهان آفرینش بر عهده دارد. این مستند تمام گنبدی با رویکرد علمی و ترویجی متناسب مخاطبین جدی دنیای فیزیک و ستاره شناسی است.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید

نام فیلم : از ثری تا ثریا


سفری هیجان انگیز به جهان شگرف از ابتدای تاریخ ستاره شناسی کهن تا دوران پس از مدرن کنونی همراه با دستاوردهای مهم تاریخ نجوم از لوح های خشتی بابلیان تا نظریه های دانشمندان مطرح فیزیک و نجوم.سفری جذاب، ماجراجویانه و دیدنی از مرزهای درون و بیرون منظومه شمسی. این مستند علمی تمام گنبدی رویکردی ترویجی برای علاقمندان دارد.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید

نام فیلم: ماجراجویی در منظومه شمسی A Solar System Adventure


این فیلم سفری ماجراجویانه به منظومه خورشیدی ماست که با جلوه های نمایشی زیبا و هیجان انگیز سعی دارد سیارات و دیگر اعضای خانواده خورشیدی را معرفی کند.در این میان عبور از کمربند عظیم سیاره زحل و دیدن جزییات این حلقه اسرار آمیز خالی از لطف نیست!این نمایش بصورت سه بعدی پخش می شود.


مدت زمان : 12 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید
Mercury