نام فیلم : داستان دو عدسی کوچک ( دو بعدی_در حال اکران )


این مستند، روایتی ساده و روان از تاریخچه ساخت عدسی و بکارگیری آن در ساخت تلسکوپ های اولیه را به تصویر می کشد. ساخت دو عدسی ساده شیئی و چشمی توسط گالیلئو گالیله ایتالیایی، دنیای جدیدی را به روی چشمان کنجکاو انسان گشود.در حقیقت شناخت اجرام ژرف آسمان و سیارات منظومه شمسی بدون تلسکوپ ممکن نبود. این فیلم روایتی داستانی و متناسب برای کودکان ، نوجوانان و حتی علاقمندان بزرگسال است.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : جهان سوزان و پر جنب و جوش ( دو بعدی_در حال اکران )


تصاویر واقعی ، مستند ، جذاب و مهیج از دستاوردهای ستاره شناسی معاصر و رصدخانه پیشرفته زمینی و مداری همراه اصول علمی و پایه ای تابش الکترومغناطیسی در کنار پدیده های طبیعی مربوط به اختر فیزیک با انرژی فوق العاده زیاد که نقش کلیدی دردرک بشر از ساختارهای عظیم جهان آفرینش بر عهده دارد. این مستند تمام گنبدی با رویکرد علمی و ترویجی متناسب مخاطبین جدی دنیای فیزیک و ستاره شناسی است.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید

نام فیلم : از ثری تا ثریا ( دو بعدی_در حال اکران )


سفری هیجان انگیز به جهان شگرف از ابتدای تاریخ ستاره شناسی کهن تا دوران پس از مدرن کنونی همراه با دستاوردهای مهم تاریخ نجوم از لوح های خشتی بابلیان تا نظریه های دانشمندان مطرح فیزیک و نجوم.سفری جذاب، ماجراجویانه و دیدنی از مرزهای درون و بیرون منظومه شمسی. این مستند علمی تمام گنبدی رویکردی ترویجی برای علاقمندان دارد.


مدت زمان : 30 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید

نام فیلم: ماجراجویی در منظومه شمسی ( سه بعدی_درحال اکران )


این فیلم سفری ماجراجویانه به منظومه خورشیدی ماست که با جلوه های نمایشی زیبا و هیجان انگیز سعی دارد سیارات و دیگر اعضای خانواده خورشیدی را معرفی کند.در این میان عبور از کمربند عظیم سیاره زحل و دیدن جزییات این حلقه اسرار آمیز خالی از لطف نیست!این نمایش بصورت سه بعدی پخش می شود.


مدت زمان : 12 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید

نام فیلم :جهان در شب ( دو بعدی )


ثبت زیبایی های آسمان تاریک شب از منظرگاه های مختلف کره زمین هدف اصلی پروژه جهانی جهان در شب است که به همت عکاس و ترویج دهنده علم "بابک امین تفرشی" مدیریت می شود موضوع این نمایش بصورت تایمز لپ تهیه شده دو بعدی نمایش داده می شود.


مدت زمان : 17 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : ماده تاریک ( دو بعدی )


این فیلم در مورد ماهیت ماده ناشناخته ی است که 80 درصد جرم تمام کائنات را تشکیل داده است! این ماده شگفت انگیز " ماده تاریک" نام دارد.


مدت زمان : 20 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : سفر به ماه ( دو بعدی )


ااین نمایش کوتاه که با تصاویر خیره کننده از سطح ماه همراه است ، شمارا به جریان ماموریت شگفت انگیز ماهواره جستجوگر مدارگرد (LRO) و ماهواره ارسال و رصد دهانه آتشفشانی (LCROSS) می برد. همچنین این نمایش کوتاه تلاش میکند تا اطلاعات حاصل از دو ماهواره LRO و LCROSS با هدف پیشبرد اهداف سازمان فضایی ناسا در اکتشافات نسان و منظومه شمسی در آینده را مورد برسی قرار دهد..


مدت زمان : 10 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : طوفان های خورشیدی ( سه بعدی )


خورشید در هر ثانیه مقدار عظیمی از ذرات پر انرژی خودش را روانه سرتاسر منظومه شمسی می کند. اما گاهی این ذرات با انرژی حیرت آوری از سطح خورشید جدا شده و به سمت زمین می آید.این بادهای عظیم که با سرعت فضای اطراف منظومه شمسی را در می نوردند به قدری قدرتمندند که می توانند تا هفته ها امواج رادیویی منتشر شده در جو زمین را مختل کنند.همین ذرات باعث بوجود آمدن شفق های زیبایی قطبی هم می شوند. طوفان های خورشیدی که به عطسه خورشید هم معروفند موضوع اصلی این نمایش است که بصورت سه بعدی پخش می شود.


مدت زمان : 19 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


نام فیلم : دایناسورها در غروب تاریخ ( سه بعدی )


داستان سرگذشت زمین و زندگی موجودات ما قبل تاریخ همیشه برای انسان جذاب بوده، اما بیش از همه پایان نافرجام آنها ذهن بشر را به خود مشغول کرده است . برخورد سیارکی در 65 میلیون سال پیش و پایان زندگی دایناسورها موضوع این فیلم هیجان انگیز است. بصورت دو بعدی و سه بعدی قابلیت پخش دارد.


مدت زمان : 44 دقیقه برای دیدن ویدئوی فیلم کلیک نمایید


Mercury